sobota, 4 stycznia 2020

SEZON 1960/1961 - KLASA "B" GR. II

Gród Wiślica (2011)
 (fot. kieleckapiłka.pl)
W drugiej grupie kieleckiej, w walce o tytuł mistrzowski liczyły się dwa zespoły. Na półmetku LZS Wiślica (13 pkt.) wyprzedzała o punkt Skalbmierzankę Skalbmierz (12) i taka różnica utrzymała się do końca sezonu. W bezpośrednich spotkaniach LZS wygrał 7:1 i zremisował 2:2 ze Skalbmierzanką. Do klasy "C" zostały zdegradowane Partyzant Wodzisław i Start Chmielnik. Na boiskach tej klasy dochodziło do niecodziennych sytuacji, jak chociażby w meczu Start - LZS Wiślica, kiedy w 19. minucie pękła piłka.
Sędzia dał 10 minut czasu na jej zreperowanie lub dostarczenie nowej. W klubie nie było drugiej piłki, a tej meczowej nie udało się naprawić i sędzia odgwizdał walkower dla gości. W innym meczu Startu ze Skalbmierzanką, sędzia nie usunął z boiska dwóch piłkarzy gospodarzy, ponieważ bał się publiczności (co opisał), a po meczu zawodnicy gospodarzy chcieli pobić rywali. I w tej grupie załączam sprawozdania sędziowskie.