Pierwsze miejsce w grupie trzeciej zajął Gród Wiślica, wyprzedzając Piaskowiankę Piaski i Polan Pierzchnica. Ostatnie miejsca w tabeli zajęły Piast Stopnica i Zdrój Busko, mając po 18 punktów.
Skała Tumlin, Heko Czermno i Wierna Małogoszcz rywalizowały o zwycięstwo w grupie drugiej. Ostatecznie pierwsze miejsce wywalczył zespół Skały. Ostatnia w tabeli była Lubrzanka Kajetanów.
W grupie pierwszej rozgrywki zakończyły się niespodzianką w postaci triumfu drużyny Spartakusa Razem Daleszyce, która wyprzedziła faworytów z Ostrowca Świętokrzyskiego i Kielc. Ostatnia Arka Pawłów zgromadziła tylko sześć punktów.
Nidzica Dobiesławice i Sparta Kazimierza Wielka stoczyły pojedynek o zwycięstwo w tej grupie. Ostatecznie pierwsze miejsce wywalczył zespół z Dobiesławic. Ostatni w tabeli Zryw Skroniów zdobył tylko trzy punkty. Po rundzie jesiennej z rozgrywek wycofało się Źródło Solec Zdrój.
Pierwsze miejsce w grupie drugiej zajęła Victoria Górki Szczukowskie. Tylko Sokół Rykoszyn dotrzymywał kroku liderowi, ale ostatecznie był gorszy o trzy punkty. Ostatnie miejsce wywalczył GKS Kluczewsko. Po rundzie jesiennej z rozgrywek wycofał się Sokół Siedlce.
Zdecydowanie najlepszym zespołem w tej grupie byli Orlęta Kielce. Na drugim biegunie tabeli był Kolejarz Skarżysko, który zgromadził tylko sześć punktów.
Trzy drużyny walczyły o tytuł mistrzowski. Najlepszym okazał się KSZO-Junior Ostrowiec Św., wyprzedzając Koronę Kielce i Rodzinę Kielce. Z ligi spadły GKS Nowiny i Neptun Końskie.
W grze o tytuł mistrzowski w tej kategorii wiekowej liczyły się tylko Korona Kielce i KSZO-Junior Ostrowiec Św. Ostatecznie pierwsze miejsce wywalczyli kielczanie i reprezentowali nasz okręg w rozgrywkach na szczeblu centralnym.
W dniach 21 i 24 czerwca rozegrano dwumecze barażowe o awans do klasy "A". Zmierzyły się zespoły, które zajęły drugie miejsca w swoich grupach. W wyniku tych spotkań awans wywalczyły Gród Ćmińsk i Zdrój Busko. Sprawozdania sędziowskie poniżej:
GKS Łoniów wycofał się przed rozpoczęciem rozgrywek, a Hutnik Sandomierz po rundzie jesiennej. Pierwsze miejsce i awans do klasy "A" wywalczył Jandar Bodzechów. GKS Iwaniska grał w barażach, ale przegrał ze Zdrojem Busko-Zdrój.
Pogoń II Staszów wycofała się przed rozpoczęciem rozgrywek, a Sparta Kielce po pierwszej kolejce. Pierwsze miejsce wywalczyły rezerwy Łysicy Bodzentyn i awansowały do klasy "A". Taki sam awans, tyle, że po barażach wywalczył Zdrój Busko-Zdrój.
O bezpośredni awans do klasy "A" rywalizowały Sokół Rykoszyn i Start Słupia Jędrzejowska. Ostatecznie pierwsze miejsce wywalczył ten pierwszy zespół. Start grał w barażach, ale przegrał w dwumeczu z Grodem Ćmińsk i nie wywalczył awansu.
Pierwsze miejsce i bezpośredni awans do klasy "A" wywalczył zespół Leśnika Zagnańsk. Drugi w tabeli Gród Ćmińsk grał w barażach i po wygraniu dwumeczu ze Startem Słupia Jędrzejowska, również zapewnił sobie awans.
Przed rozgrywkami wycofał się Polvat Szwarszowice. Do klasy okręgowej awans wywalczyły Koprzywianka Koprzywnica i Baszta Rytwiany. Do klasy "B" spadły Sokół Jachimowice i KS Tarłów.
W grze o awans do klasy okręgowej liczyły się tylko trzy zespoły. Ostatecznie pierwsze dwa miejsca zajęły Zryw Łopuszno i Samson Samsonów. Do klasy "B" spadły Zryw Skroniów i Tęcza Gowarczów.
O ile MKS Stąporków zapewnił sobie pewnie awans do IV ligi świętokrzyski, to ŁKS Łagów do końca rywalizował z LZS Samborzec o taki awans. Do klasy "A" spadło aż pięć drużyn.
Pierwsze dwa miejsca pewnie wywalczyły zespoły Hetmana Włoszczowa i Juventy Starachowice, co dało im awans do III ligi. Natomiast GKS Rudki, OKS Opatów i GKS Nowiny spadły do klasy okręgowej.
Działo się przed i po rozgrywkach. Przed rozpoczęciem sezonu Piaskowianka Piaski nie otrzymała licencji. Po zakończeniu sezonu Rezerwy Korony Kielce nie mogły awansować, a później się wycofały. Z drugiego miejsca awansowała LKS Nieciecza. Hutnik Kraków przegrał baraże o awans do II ligi. Po wycofaniu kielczan w lidze pozostał Orlicz Suchedniów.
Awans do I ligi wywalczyły KSZO SSA Ostrowiec Świętokrzyski i Sandecja Nowy Sącz. Baraże o awans przegrał Start Otwock. Baraże o utrzymanie wygrały Okocimski KS Brzesko, Hetman Zamość, Jeziorak Iława. Baraże przegrała Concordia Piotrków Trybunalski, ale ponieważ po sezonie z rozgrywek wycofał się Górnik Wieliczka, więc Concordia pozostała w tej klasie rozgrywek. Spadły Nida Pińczów, Stal Poniatowa, ŁKS Łomża.
Kolejny dziwny sezon w polskiej piłce nożnej. Widzew Łódź zajął pierwsze miejsce, ale za udział w aferze korupcyjnej nie uzyskał awansu. Do ekstraklasy awansowała Korona Kielce. Po rundzie jesiennej z rozgrywek wycofała się Kmita Zabierzów. Spadły Motor Lublin, Tur Turek, Odra Opole. W barażach zapewniły sobie utrzymanie GKS Jastrzębie i GKP Gorzów Wielkopolski.
W Pucharze Polski na szczeblu okręgu mecze półfinałowe zostały rozegrane 7 maja. Dwa spotkania finałowe (mecz/rewanż) rozegrano 4 i 11 czerwca. Puchar wywalczył zespół Kolportera Korony Kielce. Poniżej sprawozdania sędziowskie:
Ćwierćfinały Pucharu Polski na szczeblu okręgu rozegrano na wiosnę. Mecze odbyły się w dniach 15, 16 i 23 kwietnia. Niespodziewanie awans do półfinałów wywalczyła A-klasowa Lubrzanka Kajetanów. Poniżej sprawozdania sędziowskie:
Mecze czwartej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu rozegrano 17 listopada, a więc po zakończeniu sezonu ligowego. Były to mecze 1/8 finału. Poniżej sprawozdania sędziowskie:
Trzecią rundę Pucharu Polski na szczeblu okręgu rozegrano 15, 16 i 23 października. Jak we wcześniejszych pojedynkach, tak i teraz doszło do kilku niespodzianek. Poniżej sprawozdania sędziowskie:
Cd - Mecze drugiej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu rozegrano 18 września. Wylosowano aż 32 pary. Do rozgrywek włączyły się drużyny czwartoligowe. Poniżej sprawozdania sędziowskie:
Mecze drugiej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu rozegrano 18 września. Wylosowano aż 32 pary. Do rozgrywek włączyły się drużyny czwartoligowe. Poniżej sprawozdania sędziowskie:
Cd - Pierwszą rundę Pucharu Polski na szczeblu okręgu wyznaczono na 28 sierpnia. Na tym etapie rozgrywek utworzono 27 par. Jak to bywa w tych rozgrywkach, nie wszystkie doszły do skutku, zanotowano również kilka niespodzianek. Poniżej sprawozdania sędziowskie:
Pierwszą rundę Pucharu Polski na szczeblu okręgu wyznaczono na 28 sierpnia. Na tym etapie rozgrywek utworzono 27 par. Jak to bywa w tych rozgrywkach, nie wszystkie doszły do skutku, zanotowano również kilka niespodzianek. Poniżej sprawozdania sędziowskie:
W tej kategorii wiekowej grali zawodnicy urodzeni w 1998 roku i młodsi. Grano systemem turniejowym. Rozgrywki zostały zdominowane przez trzy zespoły KKP Kolportera Korony Kielce.
Turniej finałowy został rozegrany 15 czerwca w Rytwianach. Zagrali w nim mistrzowie grup: KKP Kolporter Korona I Kielce, Sokół Starachowice, KSZO-Junior Ostrowiec, KKP Kolporter Korona II Kielce, Baszta Rytwiany, Olimpek Połaniec. Mistrzem został zespół KKP Kolporter Korona I Kielce. Poniżej sprawozdania sędziowskie:
W tej kategorii wiekowej grali zawodnicy urodzeni w 1997 roku i młodsi. Mecze rozgrywano systemem turniejowym, gdzie każda drużyna w grupie była gospodarzem. Do finałów wojewódzkich awansowali mistrzowie grup.
W finale rozegranym 18 czerwca w Kielcach KSZO-Junior Ostrowiec Św. pokonał Hetmana Włoszczowa i zdobył tytuł mistrzowski w tej kategorii wiekowej. Sprawozdanie sędziowskie poniżej:
W tej kategorii wiekowej grali zawodnicy urodzeni w 1996 roku i młodsi. Grano systemem czterorundowym. W grupie pierwszej mistrzem została drużyna Hetmana Włoszczowa, która awansowała do finałów wojewódzkich.
W finałach wojewódzkich zagrali mistrzowie trzech grup: KKP Kolporter Korona I Kielce, Zenit Chmielnik, Trójka Sandomierz. Mecze rozegrano 14 czerwca na boisku w Chmielniku. Tytuł mistrzowski wywalczył zespół Zenit Chmielnik. Sprawozdania sędziowskie poniżej:
Grupa druga liczyła tylko pięć zespołów i grano systemem czterorundowym. Najlepszym zespołem okazał się Zenit Chmielnik i wywalczył awans do finałów wojewódzkich.
W tej kategorii wiekowej grali zawodnicy urodzeni w 1995 roku i młodsi. Aż trzy drużyny rywalizowały o tytuł mistrzowski w grupie pierwszej. Ostatecznie pierwsze miejsce i awans do finałów wojewódzkich wywalczył zespół KKP Kolporter Korona I Kielce.
W finale wojewódzkim w kategorii trampkarzy młodszych (rocznik 1994 i młodsi) spotkali się zwycięzcy pierwszej i drugiej grupy. W meczu rozegranym 18 czerwca w Kielcach, Juventa Starachowice wygrała z Hetmanem Włoszczowa i zdobyła tytuł mistrzowski. Sprawozdanie poniżej:
W grupie trzeciej wystąpiło tylko pięć zespołów i grano systemem czterorundowym - mecz i rewanż jesienią i na wiosnę. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna LZS Samborzec.
W grupie drugiej najlepiej zagrali piłkarze Hetmana Włoszczowa, którzy stracili tylko trzy punkty w rozgrywkach. Zajęli pierwsze miejsce i awansowali do finałów wojewódzkich.
W kategorii trampkarzy młodszych grali zawodnicy urodzeniu w 1994 roku i młodsi. Pierwsze miejsce i awans do finałów wojewódzkich wywalczył zespół Juventy Starachowice. Kolejarz Skarżysko nie przystąpił do rundy rewanżowej.
W finale wojewódzkim trampkarzy starszych (rocznik 1993 i młodsi) znalazły się drużyny: KSZO-Junior Ostrowiec, Heko Czermno, Olimpia-Pogoń Staszów, Ponidzie-Nida Pińczów. Po turnieju rozegranym 19 czerwca w Nowinach tytuł mistrzowski przypadł KSZO-Junior Ostrowiec Św. Sprawozdania sędziowskie poniżej:
W tej kategorii wiekowej grali piłkarze urodzeni w 1993 roku i młodsi. Bezapelacyjnie pierwsze miejsce wywalczyła drużyna KSZO-Junior Ostrowiec, która wygrała wszystkie mecze i awansowała do finałów wojewódzkich.
Po zakończeniu sezonu zasadniczego rozegrano mecze barażowe o udział w rozgrywkach Świętokrzyskiej Ligi Juniorów Młodszych. Mecze były wyrównane i zostały rozstrzygnięte dopiero po rzutach karnych. Hetman Włoszczowa wygrał z Basztą Rytwiany, a Moravia Morawica ze Spartą Dwikozy. Poniżej sprawozdania sędziowskie
Grupa piąta liczyła tylko pięć zespołów, więc rozgrywki przeprowadzono systemem czterorundowym - mecz i rewanż jesienią i tak samo na wiosnę. Pierwsze miejsce wywalczyła Baszta Rytwiany.